Sajnos 15 éve küszködöm ezzel a megfoghatatlan betegséggel, többször elakarták vágni a nyakam, de valahogy nem tettszett, kerestem az alternatív megoldásokat. A betegség alattomos, enyhe tünetekkel kezdődik és általában hosszú ideig lappang.
A szerteágazó tünetek miatt a pajzsmirigy betegségei sok esetben nem, vagy csak későn kerülnek felismerésre. A betegek, mint ahogy én is, sok esetben okolhatják a fokozott stresszt, a mozgás hiányát, az egészségtelen táplálkozást, a kevés alvást.
A Fáza-3 kitűnő természetes szer a hormontermelés harmonizálására és a pajzsmirigy működésének normalizálására. A készítmény segíti az endokrin rendszer működését, harmonizálja a hormonális anyagcserét.
Nagyon jó hatással van a bőrre, hajra és körmökre.
Évekig szenvedtem a tünetektől, és a hagyományos orvosi megközelítés (egy tünet – egy tabletta) gyakran nem tudta, hogyan kellene kezelni, mert úgy tűnik a panaszok összefüggéstelenek vagy jönnek-mennek.
Miközben naponta küzdöttem meg és a mai napig küzdök a tüneteivel:
A pajzsmirigy-hormonok hatása a szervezet anyagcseréjére rendszerint serkentő, így hiányuk csökkent anyagcsere formájában jelentkezhet. Legtöbbször azért nem foglalkozik senki (beleértve pácienst és orvost is) ezekkel a tünetekkel, mert túl általánosak.
Pajzsmirigyünk a nyak elülső részén, a légcső két oldalán, alul helyezkedik el.
Nőkben maximálisan 18 cm3, férfiakban 25 cm3 térfogatú.
A mirigy két hormont termel, ezek a tiroxin és a trijódtironin. A hormonok képzéséhez a szervezetnek jódra van szüksége. A pajzsmirigybetegség elsősorban a nőket érinti, akár meddőséget is okozhat.
A pajzsmirigy-hormonok gyakorlatilag minden szervrendszerre hatnak, így a betegség tünettana is szerteágazó.
A szerv alulműködése (hipotireózis) gyakrabban előforduló kórkép, melyet nehéz felismerni, és sajnos sokan már későn jutnak orvoshoz.
A pajzsmirigyben sokszor találnak göböket, mint nálam is, és ez a frászt hozta rám. Pedig a göbök túlnyomó többsége ártalmatlan, egy részük változást okozhat a pajzsmirigy működésében (pl. hormontúltermelés) és kis részük csak az, amelyik szövettani vizsgálattal rosszindulatúnak bizonyul.
A pajzsmirigyrákok többségének nincsenek általános tumortünetei. Lassan növekednek, sokszor évekig felismerhetetlenek és ritkán okoznak a pajzsmirigy működésében változást. Gyanút kelt, ha a pajzsmirigygöb hirtelen jelenik meg, gyorsan növekszik, kemény tapintatú, egymagában van, 3 cm-nél nagyobb, rekedtséget okoz, és nyirokcsomó megnagyobbodás kíséri.
Maradnak a természetes megoldások, pl a doTERRA essential illóolajai.
Köbel Wolfgang – természetgyógyász, aromaterapeuta, hormonspecialista előadásában választ kaphatunk, hogy a doTERRA olajai miként tudnak segíteni a pajzsmirigy problémák kezelésében.
Wolfgang hormonspecialista és rengetek tapasztalata van ebben a témában. Az elmúlt 1 évben pedig a doTERRA olajokat alkalmazza a terápiákban. Így biztos lehetsz benne, hogy sok gyakorlati információt és személyes tapasztalatot is át fog adni ebben az előadásában!
Pajzsmirigy alul működés esetén az alábbi vitaminok és illóolajok javasoltak:
Pajzsmirigy túl működés estén:
doTERRA essential illóolaj rendelés ITT >>>>>
Dr. Bagi Gabriella terápiás szakember szerint, az alábbi pár ötlet az esetek jelentős részében szükségtelenné teszi a gyógyszeres kezelést és a műtétet:
1. A cukor és a koffein együtt halálos páros. Egy croissant reggelire és egy gőzölgő capuccino együtt bár kétségtelenül finom, hamar képes a hormonegyensúlyt felborítani. Sokkal kisebb hangsúlyt kell kapnia az étkezésében a cukornak (és a cukorra bomló egyszerű szénhidrátoknak, mint például a liszt) a manapság ajánlottnál. Semmi baj nincs azzal, ha valaki egyáltalán nem eszik gabonát. A táplálkozási szakértők őrült gabonaimádata sok bajt okoz manapság.
2. Mivel fehérjék szállítják a pajzsmirigy hormont a test minden pontjára, a minden étkezéshez bőségesen elfogyasztott fehérjéknek kiegyensúlyozó szerepe van. Jó minőségű húsok, tojás, magok és tejtermékek azok a fehérjeforrások, amik mindenkinek könnyen beiktathatók az étrendjébe. A szóját nem javaslom, mert bár előnyös lenne a magas protein tartalom miatt, a hormontartalma komolyan befolyásolhatja a szervezet finoman összehangolt hormonegyensúlyát. Koncentrált fehérje mint étrend-kiegészítő remek segítség lehet a mindennapokban.
3. A zsír jó barátja a hormonoknak. A zsírszegény ételek és az eszement koleszterin csökkentés hozzájárul a hormon-kiegyensúlyozatlansághoz. Egészséges zsírokat bőséges mennyiségben a hidegen sajtolt növényi olajok jelentik. Egy avokádó egész napra ellátja a legkiválóbb minőségű zsírral.
De egy marék frissen vágott petrezselyem beleaprítva egy deciliter olíva olajba remekül tunkolható reggelire friss, gluténmentes kenyérrel és sokkal egészségesebb mint a margarin. A sok olaj ráadásul nagyon lelassítja a kenyérben lévő szénhidrát felszívódását és nem lesz éhes sokáig újra.
4. Pár fontos mikrotápanyag elégtelen bevitele hozzájárul az elégtelen pajzsmirigy működéshez. A D-vitamin, a vas, az omega-3 olajok, a szelén, a cink, a réz, az A-vitamin, a jód és a B-vitaminok hiányában azt figyelték meg, hogy az állapot romlik.
Az omega-3 olajok, amit leginkább a halzsírból, legeltetett állatok húsából és olajos magvakból szerezhetünk be, a hormonok nélkülözhetetlenek építőkövei és egyben immunkiegyenlítő hatásuk is van. Számos kutatás folyt azzal kapcsolatban, hogy miként támogatják a pajzsmirigy-hormonok finom szabályzórendszerének működését.
5. A pajzsmirigy hormonok félelmetes molekuláris hasonlósága a gluténre az egyik elképzelhető oka annak, hogy a megzavarodott immunrendszer, ami a glutént kiáltotta ki ellenségének, elkezdi a saját pajzsmirigyét támadni. Mivel ez a fehérje teszi ki a búza, a rozs és az árpa fehérjetartalmának 80%-át, e három gabona jelentősen hozzájárulhat a betegség kialakulásához.
7. Nagyon finom összehangolt kapcsolat van a mellékvese és a pajzsmirigy közt. Hormonjaik egymás termelődését befolyásolják. Ezért tapasztalja meg minden pajzsmirigy működési problémával bajlódó beteg az érzelmi ingadozásokat is és azt, hogy látszólag minden ok nélkül egyszer fázik, másszor melege van azonos külső körülmények közt. A mellékvese és a pajzsmirigy olyan, mint Tom és Jerry. Állapotuk egymástól függ. Elégtelen pihenés, kevés alvás, stressz és kezelhetetlennek tűnő élethelyzetek egyaránt rontanak e harmónia állapotán.
8. A pajzsmirigy egy nagyon érzékeny szerv. Soha nem szabadna röntgen sugárzásnak érnie. Viszont például egy fogászati röntgen alkalmával alaposan odavágunk neki és ennek beláthatatlan eredményei lehetnek.
Létezik pajzsmirigy védő gallér, amit ne felejtsen el legközelebb kérni, ha a fogait röntgenezik. A fogorvosok ezt hajlandók elsumákolni, pedig filléres eszköz
A hormontípusok és a táplálkozási típusok pedig még egyedibbé teszik ezt a kérdést…
Köszönöm, ha segítesz eljuttatni a cikket másokhoz is, jelezd, ha tetszett a bejegyzés, oszd meg a barátaiddal, nyomj egy tetszik-et, vagy oszd meg bármelyik közösségi oldalon.