Kedvetlenség, komorság, szomorúság, valóban megszűnik, ha nem gondolunk rá?
Illatos, forró fürdő, közben finom bor kortyolgatás, és mire kiszállsz a vízből, eltűnt a szomorúság is.
Milyen jó!
Úgy tűnik, néha elég, ha kicsit kényeztetjük magunkat. De vajon valóban helyes folyton elűzni, elnyomni a rosszkedvünket?
El lehet tüntetni a bánatot egy forró fürdővel vagy egy-két korty (pohár) borral? Valóban megszűnik, ha nem gondolunk rá?
“– A szomorúság olyan, mint egy patak, utat kell engednünk neki – vélekedik Orosz Katalin klinikai szakpszichológus. – Ha nem tesszük, felgyülemlik, oly módon, miként egy víztározóban a víz.
Sokáig úgy tűnhet, nincs vele semmi gond, de aztán egyszerre túlcsordul, és a víz olyan helyekre jut el, ahol nincs helye, elönti a virágágyást, feláztatja az utakat. Nem beszélve arról, hogy ennek a tározónak a megtartása óriási erőt kíván, sokkal nagyobbat, mint amennyit a fájdalom elviselése eredetileg kívánt volna.”
Miért fontos az érzelmek kimutatása?
Bármivel is bántanak meg, jó, ha tudjuk, hogy minden egyes perc, mely gyűlölködéssel, haraggal vagy megvetéssel telik, az kidobott idő.
És mivel nem tudjuk, hogy meddig élünk ezen a bolygón, így luxus, hogy a mosoly, a tánc, a kacagás, a szeretet kimutatása, a meditálás, a séta, egy kutyasimogatás, vagy egy jó kirándulás helyett fortyogjunk magunkban, vagy panaszkodással tárjuk ország-világ elé a haragunkat csak azért, hogy egyetértően bólogassanak nekünk.
Kedvetlenség, komorság, szomorúság, változó érzelmeket vált ki belőlünk, haragot, tagadást, tehetetlenség-érzést.
Drasztikus életmódváltás sokak számára nyomasztó lehet: szorongást, állandó stresszt okozhat, ezen felül a hangulat ingadozásához, esetleg depresszióhoz vezethet.
Nem fújhatunk vissza vonulót, következményeivel fontos foglalkozni, ugyanis ezek az állapotok rontják az életminőséget, és a vércukorszint emelkedéséhez vezethetnek.
Már nem kérdés, hogy miért éri meg a békés gondolatokat választani harag és szitkozódás helyett.
Ám azok körében, akik mélyen vérző, fájó sebet cipelnek, azok számára sokkal fontosabb a kérdés: hogyan tudok megbocsátani? Ne keress elégtételt a fájdalmadért. Engedd meg, hogy beépüljön és fejlesszen téged.
A stressz- hormonok direkt vércukorszint emelő hatással bírnak, ezen felül a stresszes, szorongó, depressziós betegek hajlamosak elhanyagolni egészségüket: kevesebbet sportolnak, nem figyelnek a helyes étrendre.
Mindenkivel előfordulhat, hogy időnként szomorú vagy lehangolt.
Depressziós tünetek lehetnek:
-
Kedvetlenség
-
Az étvágy megváltozása
-
Koncentrációs problémák
-
Idegeskedés vagy bűntudat
-
Csökkent energiaszint, fáradtság
-
Az alvási szokások megváltozása
-
Reggeli komorság
Ne felejtsük el, hogy a tartós hangulatzavar kezelhető!
Csak pozitívan!
Lépésről lépésre kell változtatnunk életmódunkon, apró, rövid távú célokat kitűzve.
Beszélnünk kell az érzéseinkről családdal, barátokkal, mozogni esetleg új hobbit keresni.
A pozitív gondolkodás sem azt jelenti, hogy sohasem lehetünk szomorúak, vagy nem élhetjük meg a nehéz érzéseinket.
Sőt!
A depresszió épp az elfojtott haragból és szomorúságból keletkezik. A cél, hogy jobban legyél, de ehhez ne mástól várd a megoldást, mint egy gyerek, hanem tegyél is érte.
CHEER- Felvidító keverék
– Ellensúlyozza: kedvetlenséget, komorságot, szomorúságot.
– Segít: optimizmus, vidámság, boldogság elérésében
Fel a fejjel!
– Illat jellemző: Friss, fűszeres,meleg illat
– Alkotó olajok: vadnarancs, szegfűszeg, csillagánizs, citrom, szerecsendió, vanília, gyömbér, fahéj, bulgárgeránium
5 ml
Köszönöm, ha segítesz eljuttatni a cikket másokhoz is, jelezd, ha tetszett a bejegyzés, oszd meg a barátaiddal, nyomj egy tetszik-et, vagy oszd meg bármelyik közösségi oldalon.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: