Valami olyat keresetem, ami egyszerűbb és kézzelfoghatóbb, mint a homeopátia, de gyorsabban hat, mint a gyógynövények. Így jutottam el az aromaterápiához, bemutatom az egyik nagy kedvencet a VAD NARANCSOT.
Az anyatermészet úgy alkotta meg szervezetünket, hogy képes legyen az öngyógyításra.
Apró üvegcsében mesés aroma.
Az illóolajok használata éppen reneszánszát éli. Az esszenciális olajok természetes módon biztonságosak. Azonban figyelni kell arra, hogy tömények, rájuk különösen igaz, hogy “a kevesebb néha több”.
Az illóolajokkal való kapcsolat kicsit visszatérít a természethez. Amellett, hogy rövid időn belül ösztönösen választjuk ki és használjuk őket, a mindennapi életben hamarabb meglátjuk a szépet, lelassulunk, hogy jobban figyelni tudjunk a részletekre, érzésekre, kevésbé lesz majd hatással ránk a stressz.
A görögöknél a menyasszonyi koszorút narancsvirágból fonják, mivel fehér színük miatt a szüzesség jelképe.
A Dominikai Köztársaság citrusligeteiben termesztett narancs vastag héjából származik. 100%- ban természetes, tartósító és növényvédő szer mentes és soha nem hígítják gyakrabban használt, gyengébb minőségű citrusolajokkal.
Az egyik legsokoldalúbb és legélvezetesebb kezdés a vad naranccsal történő ismerkedés.
A rutafélék a több, mint 1600 fajából a citrusok kb. 17 fajt tesznek ki. Hasonlóan a mandarinhoz, a citromhoz, a grapefruithoz és a bergamottához, a narancs az egyik legnépszerűbb citrusféle.
Illatosító, frissítő, felvidító, eloszlatja a mélabút, enyhíti az önbizalomhiány érzését, feltölt optimizmussal.
• nyugtató, antidepresszáns, csillapítja a szorongást
• visszaadja a bőr egyensúlyát, segíti a narancsbőr gyógyulását
• étvágygerjesztő, emésztést segítő, szélhajtó gyomorégés, reflux esetén. Illatosít, frissít, felvidít, növeli az állóképességet, javítja az immunrendszert.
• méregtelenítő, izomgörcsoldó, serkenti a nyirokrendszert, segít megfázás és influenza esetén
• hatásos visszértágulás valamint aranyér esetén
Felhasználási javaslatok: rendelés itt:
Külsőleg: hígítás nélkül száraz, repedezett bőrre
Párologtatva: fáradtság, rossz közérzet, nyomott hangulat ellen légtér frissítésére, csíraszám csökkentésére, csökkenti az alvási zavarokat, idegesség tüneteit
Inhalálva: tenyérből
Fürdővíz: nyugtató, antibakteriális és bőrápoló
Fertőtlenítő: tenyérbe cseppentve és elsúrolva kézfertőtlenítőként, szórófejes flakonba téve ágyneműre, konyhapultra, fürdőszobai tárgyakra cseppenthetünk
Öblögető: fogínygyulladásra, antibakteriális, méregtelenítő hatású
Masszázs: cellulitisz kezelésre és nyirokmasszázsra
Kozmetikumokban: töredezett hajra, kézápolásra, lábápolásra, rozaceás, érzékeny és kevert arcbőrre
Élelmiszerbe: narancs esszencia helyett süteménybe, innivalóba, ételbe használjuk.
1.) Levegő tisztítás, felfrissülés – adj 2 cseppet a diffúzorba, vagy ha nincs kéznél, akkor a tenyeredbe cseppents és enyhén dörzsöld szét. Fáradtság ellen kombinálj 4 csepp vad narancsot 2 csepp borókával és 4 csepp grapefruittal.
2.) Masszázs – adj 3 cseppet egy evőkanálnyi bázisolajba (frakcionált kókusz) és masszírozd be a testedbe.
3.) Tisztítószer – készíts sprayt desztillált víz és néhány csepp vad narancs segítségével, permetezd a tisztítandó felületre, ha egy kevés ecetet is teszel hozzá, tükrök, üvegek tisztítására is fantasztikus.
4.) Bútorfény – 1 ek frakcionált kókuszolajhoz keverj 2 csepp vad narancsot, majd itasd fel egy törlőkendővel és polírozd át a fa bútorokat
5.) Ételekhez használd a narancs héja helyett – szinte alig kapható kezeletlen narancs, sokan mégis beleteszik az ételekbe. Ha biztonságos megoldást keresel, használd a 100%-os tisztaságú, vegyianyagoktól, szennyeződésektől mentes, organikus vad narancs esszenciánkat.
6.) Testradírként – 120 ml kókuszolajhoz és 120 ml barna cukorhoz keverj 15 csepp vad narancsot és 3 csepp fahéj olajat.
7.) Immunerősítés – 88-95% d-limonén tartalommal az egyik legerősebb antioxidáns
8.) Gombaellenes – az érintett felületet higítás nélkül kenegesd naponta többször 1 cseppel
9.) Görcsoldó – 1-2 cseppet fogyassz el egy nagy pohár vízben, hasi eredetű görcsöknél
10.) Természetes élelmiszer tartósító – keverj 1-2 cseppet frissen készített lekvárhoz, tartósítás nélkül hetekig eláll a hűtőben
11.) Húgyúti fertőzéseknél – 1-2 cseppet fogyassz naponta többször egy pohár vízben
12.) Ízesítsd a teádat vad naranccsal, kimondottan jól harmonizál
13.) Használd jógához, meditációhoz,
Érdekesség: A keresztes lovagok feleségei szegfűszeget szurkáltak a narancsba, majd egy éjszakára a sütőbe tették száradni. Áttekerték piros szalaggal, és talizmánként elrejtették a férjük ruhái közé, hogy védelmezze meg őket.
Figyelem! Napozás, szoláriumozás előtt ne használjuk, mert fényérzékenyít, és a bőr foltossá válik, leég.
Köszönöm, ha segítesz eljuttatni a cikket másokhoz is, jelezd, ha tetszett a bejegyzés, oszd meg a barátaiddal, nyomj egy tetszik-et, vagy oszd meg bármelyik közösségi oldalon.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: