Egészség patika

Mit tehetünk a “megfázások” elkerülésére?

Mit tehetünk a “megfázások” elkerülésére? 

Végtelenül hasznos és könnyen követhető, alkalmazható útmutatás-sorozatot adunk közre az alábbiakban.

Dr. Kodori Judit orvos-természetgyógyász immár 15 éve segít sokaknak visszatalálni (természetes) önmagukhoz, egészségükhöz. A doktornő nagyon fontosnak tartja a megelőzést és erre biztat minden kedves olvasót. Szakemberként vallja: rengeteg jó készítmény áll rendelkezésünkre amivel könnyedén segíthetünk magunkon vagy családtagjainkon, adott esetben sokszor akkor is, ha már baj van. A holisztikus szemléletű leírást és konkrét tapasztalatokon alapuló tanácsokat hálásan köszönjük.

Télen minden kicsit más…

A téli előkészület nem csak a kamra és a tüzelő szintjén fontos, hanem az egészségünk szempontjából is.

Ilyenkor rövidebbek a nappalok, sok a szürke egyhangúság, ami a mindennapi „rutin-stressz” és egyéb megterhelő körülmények mellett a hangulatunkra hatva is befolyásolja az immunrendszerünket.

Ilyenkor kevesebb D-vitamin termelődik, csökken a friss, természetes vitaminbevitel. A kevesebb napfény mellett a mozgáshiány, a tartósan zárt térben tartózkodás is rizikófaktora a megbetegedéseknek.

 

Sok minden előfordulhat

A téllel összefüggő leggyakoribb problémák a felső légúti-, arcüreg-, fül- gyulladások, a húgyúti felfázások, valamint a „hideg kéz-láb” jelenség.

Néhány immunrendszert terhelő tényező a teljesség igénye nélkül: bélflóra terheltsége (gombák, paraziták), stressz, kialvatlanság, elektroszmog, méreganyagok, nehézfémek, színezékek, adalékanyagok, gyógyszerek, alkohol, dohányzás.

Ha az előbbi rizikók fennállnak, akkor ilyenkor gyakran jelentkező megbetegedés az influenza és a nátha.

A két betegség hasonló tünetekkel jár, de az előbbit influenza vírusa, utóbbit a rhinovírusok okozzák. Lefolyásában is különbözik a két betegség, általában az influenza súlyosabb tünetekkel jár. Ezek szövődményeként, vagy külön alakulhat ki fül- vagy tüdőgyulladás, ami mindenképpen orvosi ellátást igényel.


MIT TEHETÜNK A „MEGFÁZÁSOK” ELKERÜLÉSÉRE?
Ha számba vesszük a fentebb felsoroltakat az életünkben és szemléletmódot váltunk egészséges irányba, sokat tehetünk önmagunkért.
Alapvető tanácsok:
– járvány esetén természetesen a közösség kerülése, ami gyermekek esetén különösen fontos,
– a higiéniai szabályok betartása (köhögés, tüsszentés esetén, illetve a gyakori kézmosás),
– a stressz tudatos kezelése,
– megfelelő öltözködés,
– könnyű étrend,
– napi rendszeres mozgás (legalább séta),
– megfelelő alvás, pihenés, hogy a szervezet regenerálni tudja önmagát,
– és természetesen a kiváló minőségű táplálék-kiegészítők fogyasztása.


MIT TEGYÜNK FELSŐ LÉGÚTI PANASZOK ESETÉN?

– Nagyon fontos a bő folyadékbevitel.
Elsősorban tisztított víz, de az ebből készült teák is nagyon jó hatásúak lehetnek.

A nyálkahártyák lehűlésével (hideg levegő, hideg folyadék-, étel, felfázás) az interferon (védő anyag) hatékonysága csökken, így könnyen kialakul a megbetegedés.

– Forró „védőitalok” fogyasztása (a fentebb említett okok miatt).
A felmelegítés minden esetben sokat segít, ezért fogyasszunk forró teát, vegyünk forró fürdőt. Ilyenkor leginkább a légzést segítő illóolaj keverék, teafa, borsmenta, rozmaring, eukaliptusz, masszírozni, párologtatni.

– Étrend-kiegészítők, vitaminok szedése.

TERMÉKEK: SZINTE MINDEN ESETRE

– Gyulladásnál: antioxidáns
Minden gyulladás esetén nagyon fontos az antioxidáns pótlása, illetve a C-vitamin termékcsalád bármely képviselője.

– Egészséges bélflóra
Nem szabad megfeledkezni az egészséges bélflóráról, különösen akkor, ha esetleg antibiotikumot is szedett valaki. A Digestzen mint indirekt immunrendszeri támogató, nem szabad hiányozzon a házipatikából.

HA MÁR BAJ VAN…

– Megbetegedésnél az első: Levendula Meghűléskor inhalálással tisztítja a légutakat, csökkenti a fertőzéseket.
Ha már valaki megbetegedett, ejtsünk szót a „direkt” szerekről: Antibakteriális, fertőtlenítő, gyulladást csökkentő hatása van. Aromaterápiában használva feszültségoldó, idegerősítő, nyugtató hatású. Enyhíti a fejfájást, a depresszív kedélyállapotot, segíti az elalvást, az alvászavarokat megszünteti.

Ami mindig legyen kéznél…
Gyermekeknél is jól használható a Deep Blue, Breathe légzőszervet támogató olaj keverék valamint a On Guard védő keverék. 

– Bakteriális fertőzések esetén
Húgyúti felfázások esetén leggyakrabban bakteriális fertőzésekkel találkozunk. Ilyen esetekben is jól használható a kezelések kiegészítésére a Grépfrút olaj, valamint a C- és D-vitamin.

 

Ezek alapján mindenki összeállíthatja, hogy mi legyen a házipatikában, hogy a hét végek alkalmával váratlanul jelentkező problémák esetén is legyen mihez nyúlni, amíg az esetleges orvosi segítség megérkezik, vagy csak a kezdeti tünetek jelentkeznek.

Jó egészséget kívánok Mindenkinek!

Köszönöm, ha segítesz eljuttatni a cikket másokhoz is, jelezd, ha tetszett a bejegyzés, oszd meg a barátaiddal, nyomj egy tetszik-et, vagy oszd meg bármelyik  közösségi oldalon. 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!